*

Ψηφοφορία

Ποι'ο θα πρέπει να ειναι το μέλλον της κοινότητας

Διατήρηση του υπάρχοντος καθεστώτος ιδιοκτησίας.
0 (0%)
Κατάργηση του παρόντος χώρου και λύση της κοινότητας.
0 (0%)
Η πρόταση των πρώην ενεργών διαχειριστών.
30 (90.9%)
Κοινότητα ΟΛΩΝ. Αυτοδιαχείριση της κοινότητας από τους χρήστες της.
3 (9.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 33

Αποστολέας Θέμα: Ψηφοφορία για την μελλοντική πορεία της κοινότητας  (Αναγνώστηκε 4361 φορές)

Αποσυνδεδεμένος giorgostriant

• ROOT
  • Administrator
  • Great Mint Guru
  • LINUX FOR LIFE
    • Προφίλ
    • www.linuxmint.gr
Απ: Ψηφοφορία για την μελλοντική πορεία της κοινότητας
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 10, 2016, 09:48:38 μμ »
Πρώτον σέβομαι την ελευθερία του να ανεβάζει ο καθένας ότι θέμα η ψηφοφορία θέλει.
ΑΡΝΟΥΜΑΙ όμως να ψηφίσω σε μια ψηφοφορία στην οποία έχει αλλοιωθεί η πρόταση μου η οποία αναφέρεται ξεκάθαρα εδώ : https://linuxmint.gr/index.php/topic,4012.msg33505.html#msg33505 . Σε αυτήν αναφέρω ότι είμαι διατεθειμένος να δώσω κωδικούς σε όσους είναι ικανοί ή θέλουν να μάθουν και όχι σε όσους έχουν το χρόνο απλά να βοηθάνε τα μέλη ή βγάζουν ωραίους και ψευδείς πολιτικούς λόγους. ΟΧΙ Διατήρηση του υπάρχοντος καθεστώτος ιδιοκτησίας όπως μπήκε στην ψηφοφορία αλλοιωμένα.
Επίσης να αναφέρω πως έχουν ψηφίσει μέλη που έχουν να μπουν εδώ και 1, 2 χρόνια στο φόρουμ... και έχουν κάνει 2 post (το ένα ήταν στην ψηφοφορία)...
Να ευχηθώ καλή επιτυχία στο 0.15% των μελών που θα κάνει νέο φόρουμ Linux mint.[/size]
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 10, 2016, 10:09:53 μμ by giorgostriant »
“If you have an apple and I have an apple and we exchange these apples then you and I will still each have one apple.
But if you have an idea and I have an idea and we exchange these ideas, then each of us will have two ideas.”      George Bernard Shaw

www.linuxmint.gr, www.fogiocom.gr ,
 www.mampotokainani.info , www.denuparxei.info 
περιγραφή συστήματος
Lenovo Z575
Linux Mint 17.3 Mate + Cinnamon
LMDE 2 mate
AMD A-Series A6-3420M(1.6GHz-2.3GHz Turbo mode)
AMD Radeon HD 6650M
8GB Memory 256GB SSD +64GB SSD

Αποσυνδεδεμένος talos

• To be or not to be is true
  • Amazing Μint Guru
  • Church of the SubGenius
    • Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Μάιος 10, 2016, 10:23:49 μμ »
Παράθεση
Να ευχηθώ καλή επιτυχία στο 0.15% των μελών που θα κάνει νέο φόρουμ linux mint.
Είναι πραγματικά συγκινητικό που μας θυμήθηκες. Κατά την εξέλιξη της σχετικής διαδικασίας είχες κάθε ευκαιρία να τοποθετηθείς. Επίσης είχες κάθε δυνατή ευκαιρία  να αλλάξεις την σχετική διατύπωση. Είχες συνδεθεί και την είδες. Επίσης είχες κάθε δυνατή ευκαιρία να τοποθετηθείς σχετικά με την "πρόταση σου". Προφανώς δεν έχει νόημα να θυμίσω πως εσύ επέλεξες αυτή την διαδικασία. Και μετά ξαφνικά έγινε μια τυχαία ψηφοφορία; Λαμπρά!

Τέθηκαν συγκεκριμένα ερωτήματα επί αυτής και δεν μας καταδέχτηκες να απαντήσεις. Αλλά δεν στάθηκες καν ικανός την τελευταία στιγμή να κάνεις το χρέος σου στην κοινότητα. Ευχαριστώ όσους μας εμπιστεύτηκαν. Θα δεχόμουν κάθε αποτέλεσμα δήλωσα και θα το σεβαστώ. Κάτι που εσύ δεν δήλωσες, γιατί πάνω από όλα οι διαφημίσεις σου και η δουλεία σου.

Είμαι σίγουρος πως αν κάποιος ψήφιζε υπέρ σου δεν θα έθετες θέμα εγκυρότητας. Και θα μπορούσες να τοποθετηθείς και να θέσεις όρους. Να υποθέσω πως έχεις στοιχεία που να λένε ότι οι ψήφοι αυτοί είναι μη έγκυροι; Εσύ είσαι admin και μπορείς να τα δεις όχι εγώ.

Να υποθέσω πως ο λόγος σου δεν έχει καμία αξία; Υποθέτω το υπόλοιπο 99.85% που δεν σε ψήφισε (αν και ούτε ένας ρε παιδί μου δεν μπήκε στον κόπο να το επισημάνει ούτε ένας να σε ψηφίσει) είναι δικοί σου. Μιας και δεν μπορεί να γίνει κάτι κράτησε το μαγαζί σου και καλές δουλειές.  Ελπίζω σε αυτές να περιλαμβάνουν και βοήθεια σε κάποιον χρήστη που θα έχει ανάγκη. Όσο καιρό είμαι εδώ δεν σε έχω δει να βοηθάς κανένα.

Καλές δουλειές.

-- Λίστα ΟδηγώνΧρήσεων - Οδηγός Χρήσης του linuxmint.gr - Οδηγός Χρήσης ΒΒcode - Δημιουργία υπογραφής - IRC --
Έκλεψα κι έκρυψα σε ξύλο κουφωτό το σπόρο του πυρός, το δάσκαλο για πάσα τέχνη των θνητών, προίκα μεγάλη.
Για τέτοιο κρίμα πληρώνω μετέωρος στην ερημιά, καρφωμένος σε τούτο το βράχο.

(εν διαστάσει)

Αποσυνδεδεμένος talos

• Amazing Μint Guru
    • Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Μάιος 10, 2016, 10:30:39 μμ »
Ευχαριστώ όσους μας εμπιστεύτηκαν. Η ευθύνη στους ώμους μας είναι μεγάλη και ελπίζουμε να σταθούμε αντάξιοι.  Υποσχόμαστε να μην έχουμε όπως στην Φάρμα του Όργουελ καινούργια γουρούνια που θα αντικαταστήσουν το παλιό αφεντικό.

Δυστυχώς  το αφεντικό του μαγαζιού δεν τιμάει τον λόγο του. Αυτό δεν είναι έκπληξη, αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Αναγκαστικά θα προχωρήσουμε σε κάποιο νέο τόπο το συντομότερο δυνατό. Σύντομα θα συνεδριάσουμε και θα δούμε τα επόμενα μας βήματα. Ελπίζω σύντομα να υπάρχουν καλά νέα.
-- Λίστα ΟδηγώνΧρήσεων - Οδηγός Χρήσης του linuxmint.gr - Οδηγός Χρήσης ΒΒcode - Δημιουργία υπογραφής - IRC --
Έκλεψα κι έκρυψα σε ξύλο κουφωτό το σπόρο του πυρός, το δάσκαλο για πάσα τέχνη των θνητών, προίκα μεγάλη.

(εν διαστάσει)

• ROOT
  • Administrator
  • Great Mint Guru
  • LINUX FOR LIFE
    • Προφίλ
    • www.linuxmint.gr
« Απάντηση #33 στις: Μάιος 10, 2016, 10:34:43 μμ »
Για Πολιτικός καλά τα πας.. αλλα εγώ Φυσικά και μιλάω πάντα με αποδείξεις.. και μπορεί να τις δει και ο jidan ...
Έχω ανακοινώσει σε όλους τους φίλους και γνωστούς να μην φηψίσουν εφόσον έχει αλλοιωθεί η πρόταση μου..
Εφόσον έκανα ΞΕΚΑΘΑΡΑ την πρόταση μου ξανά έγραψα άλλη μια φορά πως δεν αναφέρθηκε.. Δεν θα κάτσω να βγάζω ψευδεις πολιτικούς λόγους ... αυτά τα αφήνω στους άλλους και τα μέλη κρίνουν.. 1200 το είδαν άντε 500 σου λέω αν υπολογίσεις τα refresh και ψήφισαν 33...Αυτό τα λέει όλα.. Μπήκε ψηφοφορία με αλλοιωμένη την πρόταση μου παρόλαυτα..  και δεν έφτασε αυτό φηφίζουν και μέλη που έχουν να μπουν απο το 2014 και δεν έχουν κάνει post... ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.
Καλή τύχη στο νέο φορουμ πραγματικά.. και το εννοώ .. όσο πιο πολλά φόρουμ σχετικά με linux και open source τόσο το καλύτερο!!!
“If you have an apple and I have an apple and we exchange these apples then you and I will still each have one apple.
But if you have an idea and I have an idea and we exchange these ideas, then each of us will have two ideas.”      George Bernard Shaw

περιγραφή συστήματος
Lenovo Z575
LMDE 2 mate
AMD Radeon HD 6650M

Αποσυνδεδεμένος Constantine

• Mint Guru
  • Net is vast and infinite
    • Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Μάιος 10, 2016, 10:38:44 μμ »
@giorgostriant

Λες οτι  σεβεσε την ελευθερια του καθενος να κανει μια ψηφοφορια στο φορουμ, και ερχεσε ακριβως στο τελος της ψηφοφοριας να πεις οτι δεν θα συμμετεχεις σε αυτην επειδη αλλοιωθηκε η προταση σου?
Αν  σεβοσουν τον θεσμο της ψηφοφοριας και ηθελες ειλικρινα να υποστηριξεις την προταση σου και να μην μπει αλλοιωμενη οπως λες, θα εμπαινες οπως ολοι μας και θα το λεγες πριν μπει προς ψηφιση με τις αλλες προτασεις.
Και για να σε προλαβω...πριν πεις "μα εγω εδωσα απαντηση, η δεν μπορουσα να μπω να δω τις εξελιξεις γιατι πχ δεν προλαβαινα...εγω προσωπικα τα ακουω βερεσε...με την σταση σου εδειξες ποσο σεβεσε το φορουμ και ειδικα τους χρηστες
Λίστα ΟδηγώνΧρήσεων - Οδηγός Χρήσης του linuxmint.gr - Οδηγός Χρήσης ΒΒcode
Desktop
System:Linux Mint 17.3 Cinnamon, Kernel: 3.19.0-32-generic  64bit
CPU i5 6600 || VGA: AMD R9 380|| Ram:8GB||motherboard:Gigabyte Z170-HD3P

• ROOT
  • Administrator
  • Great Mint Guru
  • LINUX FOR LIFE
    • Προφίλ
    • www.linuxmint.gr
« Απάντηση #35 στις: Μάιος 10, 2016, 10:41:41 μμ »
Δήλωσα την πρόταση μου ξεκάθαρα.. Δεν μπήκε στην σύνοψη της συζήτησης και ενώ το δήλωσα μπήκε αλλοιωμένη.. Δεν αρκούν 2 φορές? Έπρεπε να μπαίνω κάθε μέρα και να λέω για την ξεκάθαρη πρόταση μου?

περιγραφή συστήματος
Lenovo Z575
LMDE 2 mate
AMD Radeon HD 6650M

Αποσυνδεδεμένος Constantine

• Mint Guru
  • Net is vast and infinite
    • Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Μάιος 10, 2016, 10:49:13 μμ »
Σορυ και ολας που σε κουρασαμε να κανεις 2 φορες login στο φορουμ σε ενα μηνα.
Και σορυ και ολας που ολο το φορουμ ειναι σε κριση και παλευουμε ολοι να την λυσουμε και ενοχλουμε την αφεντια σου.
Λίστα ΟδηγώνΧρήσεων - Οδηγός Χρήσης του linuxmint.gr - Οδηγός Χρήσης ΒΒcode
Desktop
System:Linux Mint 17.3 Cinnamon, Kernel: 3.19.0-32-generic  64bit
CPU i5 6600 || VGA: AMD R9 380|| Ram:8GB||motherboard:Gigabyte Z170-HD3P

Αποσυνδεδεμένος talos

• Amazing Μint Guru
    • Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Μάιος 10, 2016, 10:49:43 μμ »
Περί τις διαδικασίας της ψηφοφορίας
https://linuxmint.gr/index.php/topic,4012.msg33651.html#msg33651
https://linuxmint.gr/index.php/topic,4012.msg33670.html#msg33670
https://linuxmint.gr/index.php/topic,4012.msg33849.html#msg33849
https://linuxmint.gr/index.php/topic,4012.msg33852.html#msg33852

Περί τις διαμόρφωσης της πρότασης
https://linuxmint.gr/index.php/topic,4012.msg33754.html#msg33754
https://linuxmint.gr/index.php/topic,4012.msg33803.html#msg33803
https://linuxmint.gr/index.php/topic,4012.msg33912.html#msg33912
και αν δεν σου άρεσε θα μπορούσες να κάνεις κατι σαν το
https://linuxmint.gr/index.php/topic,4012.msg33912.html#msg33912

Επί της "πρότασης" σου τέθηκαν συγκεκριμένες ερωτήσεις τεχνικές και μη. Αλλά δεν μπήκες στον κόπο να απαντήσεις σε καμία.  Ούτε να συμμετέχεις στον διάλογο και να κρίνουν όλοι ποιος θέλει το κακό και ποιος το καλό της κοινότητας.  Σε μια διαδικασία που κράτησε πάνω από ένα μήνα θα μπορούσες να βγεις ποιο νωρίς να ξεκαθαρίσεις πως η γνώμη όλων σου είναι αδιάφορη.

Διάλεξες τον δρόμο σου. Ας μείνεις έτσι στην ιστορία λοιπόν.

(εν διαστάσει)

• ROOT
  • Administrator
  • Great Mint Guru
  • LINUX FOR LIFE
    • Προφίλ
    • www.linuxmint.gr
« Απάντηση #38 στις: Μάιος 10, 2016, 10:55:04 μμ »
Έμπαινα κάθε μέρα.. και που δήλωσα ότι δεν αναφέρατε την πρόταση μου απαντήσατε με ειρωνικά σχόλια και πολιτικούς λόγους.. δεν πρόκειται να συνεχίσω τέτοιες συζητήσεις ι αποδείξεις υπάρχουν και είναι ανοιχτές για όλους όσους θέλουν να τις δουν.. Είπα θα σεβαστώ την γνώμη των μελών και αυτό κάνω .. όχι την γνώμη του 0.015% που μέσα σε αυτό είναι και ξεχασμένοι λογαριασμοί.
Κλειδώνει και τελειώνει αυτό το φιάσκο δεν θα γίνει και πολιτική διαμάχη όπως κάνατα στο άλλο νήμα.. Αυτά στο νέο σας φόρουμ. Έχει ενημερωθεί και ο Clement Lefebvre για τα πάντα . Καλή συνέχεια.

περιγραφή συστήματος
Lenovo Z575
LMDE 2 mate
AMD Radeon HD 6650M

Τελευταία θέματα